תאימות אלקטרומגנטית

כל המערכות האלקטרוניות המוכרות לנו החל ממערכות תקשורת ועד למערכות של פיקוח ובקרה  נמצאות בסביבה המכונה סביבה אלקטרומגנטית. מהו תחום תאימות אלקטרומגנטית – במאמר שלפניכם.

המערכות האלקטרוניות אשר כוללות מערכות תקשורת או מערכות של פיקוח ובקרה נמצאות בסביבה אלקטרומגנטית. כדי שאותן מערכות תפעלנה בצורה הטובה ביותר ללא תקלות, חשוב מאד שלא תהיינה הפרעות מצד מערכות אחרות ולכן התפתח תחום הקרוי בשם תאימות אלקטרומגנטיות  EMC – Electronic Compatibility.

 

 מהו תחום תאימות אלקטרומגנטיות

בבואנו להסביר מהו תחום תאימות אלקטרו מגנטיות, הרי אחת הדרכים הטובות להסביר זאת היא באמצעות דימוי לעולם הטבע. בדיוק כפי שבעולם הטבע ישנם יצורים המסתדרים מצויין ביחד, אך גם ישנם יצורים אשר לא ממש מסתדרים להם ביחד. כך גם הכל הקשור לציוד אלקטרוני. מה הכוונה? ישנם מקרים בהם המכשירים והציוד האלקטרוני פועלים בצורה הרמונית ללא הפרעות מה שמכונה תאימות אלקטרומגנטיות.

מדובר באחד התחומים החשובים ביותר אשר מפתח במהירות בתחומים שונים החל מתקשורת ועד לאלקטרוניקה. עיקר התחום הוא התמקדות בתכנון בעמידה בתנאים אלקטרומגנטיים, זאת על מנת להבטיח כי ציוד אלקטרוני יופעל ללא הפרעות מסוימות. מכאן, נקבעו תקנים הן לציוד אזרחי והן לציוד צבאי. אותם תקנים אשר נקבעו לציוד צבאי ואזרחי כוללים פרמטרים שונים כגון רמת פליטת אנרגיה אלקטרומגנטית וכן חסינות מקרינה של ציוד נוסף.

ראוי לציין כי מוצרים אשר נוצרים בהתאם לתאימות אלקטרומגנטיות ובהתאם להוראות הבטיחות הינם מוצרים אמינים ובטוחים יותר. חברתנו מתמחה בתחום קרינה אלקטרומגנטית ומאחורינו פרויקטים רבים אשר הסתיימו בהצלחה במגזרים השונים הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי.

 

איך מאבחנים בעיות בתאימות אלקטרומגנטיות תאימות אלקטרומגנטית

 

כחלק מאבחון של בעיות בהן מתקיימת הפרעה מסוימת יש לאבחן את מקור ההפרעה, אך גם חשוב מאד לתכנן בצורה טובה מערכות אשר ימנעו את אותן הפרעות.  מהי הפרעה? כאשר נפלטת קרינה  המפריעה לשידורים אחרים הרי מתרחשת הפרעה.

 

מהי ההשפעה של קרינה אלקטרומגנטית

בשנים האחרונות ניתן להבחין ברגישות של האנשים לקרינה אלקטרומגנטית, זאת בעקבות שימוש בהתקנים מסוימים פולטי קרינה. עבור מי שרגיש לקרינה מדובר בשינוי משמעותי של איכות חיים. חברתנו הינה חברה אשר מבצעת בדיקות קרינה במוסדות רבים. חשוב לציין כי לקרינה זו אין ריח וגם לא צבע ואי אפשר להרגיש בקיומה עד שלב מאוחר.

 

 3 פרמטרים להשגת התאימות

על מנת להשיג תאימות אלקטרומגנטית ישנם מספר פרמטרים אשר חשוב מאד לבצע:

בדיקות קרינה: חברתנו מבצעת מגוון רחב של בדיקות קרינה כגון

  • בדיקת קרינה ללא עומס אשר מתרחשת כאשר כל המכשירים החשמליים אינם מופעלים.
  • בדיקה בעומס רב:  בניגוד לבדיקה  הקודמת, בדיקה זו מתבצעת כאשר כל המכשירים החשמליים מופעלים ולכן יש עומס על המערכת.
  • בדיקה מלוח חשמל:  בבדיקה זו נערכת מדידה של הקרינה מלוחות חשמל.
  • בדיקה מקו מתח : בבדיקה זו נערכת מדידה של הקרינה מקו מתח גבוה אשר משפיע על איכות החיים.

 

חשיבותו של צוות מקצועי

בעת בדיקת הקרינה, חשוב מאד להקפיד על צוות מקצועי. ביצוע הבדיקות נעשה על ידי צוות מקצועי מטעם חברתנו. חברתנו מקפידה להעסיק אנשי מקצוע מומחים בתחום אשר עברו את ההכשרה המתאימה ביותר על מנת לבחון את  הקרינה.

 

בדיקת הדוחות

בסיום הבדיקות השונות הממצאים נבדקים במעבדה של חברתנו על ידי גורם מוסמך. חשוב לציין כי הדוחות אשר הוגשו בנוגע לקרינה הינם דוחות ממוחשבים אשר כוללים בתוכם את תוצאות הבדיקות וגם המלצות. אותם דוחות מאפשרים לחברתנו לבצע מעקב וכך לדעת האם ישנה קרינה במבנים מסוימים. חברת א.מ.נ מקפידה להעסיק צוות מקצועי של עובדים אשר מקפידים לבצע מעקב.

 

זקוקים לייעוץ – אנחנו כאן

במידה ובממצאי הבדיקות התגלתה קרינה, הרי חברתנו מספקת שירותי ייעוץ בכל הנוגע למיגון הקרינה. חברתנו הינה חברה מנוסה בכל הקשור לבדיקות קרינה וההשפעות שלהן ולכן אתם יכולים להיות בטוחים כי אתם נמצאים בידיים טובות