נזקי קרינה אלקטרומגנטית

היום ניתן לראות מגמה הולכת וגדלה של אנשים, החוששים מהנזקים האפשריים של קרינה אלקטרומגנטית. חשוב לדעת כי למעשה הקרינה נחלקת לשני סוגים מרכזיים- קרינה רדיואקטיבית אשר נקראת גם קרינה מייננת וקרינה לא מייננת, הידועה גם בשם קרינה אלקטרומגנטית. ההבדל ביניהן נובע מאורך הגל, מאחר והקרינה המייננת מכילה אנרגיה גבוהה יותר, אשר מסוגלת להפוך את האטום ליון ולכן היא נחשבת לרדיואקטיבית. לעומת זאת, הקרינה הבלתי מייננת, מכילה פחות אנרגיה ולכן לא מסוגלת לשנות את מבנה האטום. למעשה, הקרינה האלקטרומגנטית הינה קרינה הנוצרת כתוצאה משינויים שונים במטען החשמלי, אשר מייצרים את השדה החשמלי והשדה המגנטי. שדות אלו נוטים להתפשט במרחב ובכך לייצר את הקרינה. אנו בחברת א.מ.נ מתמחים בביצוע בדיקות קרינה אלקטרומגנטית וקרינה רדיואקטיבית, במטרה לספק לכל אחד שקט נפשי ושנת לילה טובה יותר.

נזקי קרינה אלקטרומגנטית

נזקי קרינה אלקטרומגנטית – מה חשוב לדעת בנושא?

קודם כל, חשוב להבין כי כל אחד מאיתנו חשוף במהלך היום ללא מעט קרינה אלקטרומגנטית, הן בבית והן במרחב הציבורי. ניתן היום למצוא לא מעט מכשירים חשמליים שונים, אשר פולטים קרינה אלקטרומגנטית. הדבר נכון עבור מיקרוגל, ארונות חשמל, קווי מתח גבוה, אנטנות סלולאריות, משדרי רדיו ועוד. חשוב לזכור כי ברוב הפעמים מדובר על רמות נמוכות של קרינה, אשר אינן יכולות לייצר נזק בריאותי. אך כדאי לדעת כי בחלק מהפעמים מדובר על מצבים, בהם מופקת כמות גבוהה מדי של קרינה, דבר שללא ספק עלול להשפיע על הבריאות.

נזקי קרינה אלקטרומגנטית – חשוב להכיר!

כדאי לדעת כי לא מעט מחקרים שנעשו בנושא, מצאו קשר בין חשיפה ממושכת לקרינה לבין הסיכוי לחלות בסרטן. ארגון הבריאות הבינלאומי לחקר הסרטן קבע כי מתקני חשמל אשר פועלים 24/7 וחושפים את כל מי שנמצא בסביבה לשדה אלקטרומגנטי העולה על 2 מיליגאוס ממוצע שנתי, מהווים גורם אפשרי לסרטן. כמו כן, מחקרים הראו קשר בין חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית מעל הסף המותר לבין התפתחות של מחלות עצבים שונות, קשיי ריכוז, היווצרות של קטרקט, טרשת עורקים, מחלות לב וכלי דם, מחלות מפרקים שונות, פגיעה במערכת החיסון ועוד. לכן, אין זה מפתיע, כי המשרד להגנת הסביבה הנחה לטפל בחשיפה לקרינה מעל רמה מסוימת, במטרה למנוע תחלואה כללית של האזרחים. כדאי לדעת כי ניתן היום למצוא פתרונות רבים ומגוונים לצורך מיגון מפני קרינה, אשר יכולים להתאים ללוחות חשמל, חדרי שנאים, קווי מתח גבוה ועוד. 

אנו בחברת א.מ.נ מספקים בדיקות קרינה אלקטרומגנטיות ברמה הגבוהה ביותר. צוות העובדים שלנו מקצועי ומנוסה ואנו משתמשים בציוד החדשני והמשוכלל ביותר בתחום. כמו כן, אנו מספקים פתרונות חדשניים למיגון מפני קרינה. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר.