אומדן קרינה ממתקני חשמל

אומדן קרינה ממתקני חשמל הינו נושא חשוב וחיוני שכל אחד חייב להכיר, מאחר והיום ברור יותר מתמיד כי קרינה הנפלטת ממתקני חשמל ברמה גבוהה מהמותר, עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לגוף האדם. לא מעט מחקרים שנעשו בתחום, הראו כי קרינה בלתי מייננת עלולה להגביר את הסיכון לחלות בסרטן. כמו כן, חשיפה לאורך זמן לרמות גבוהות של קרינה בלתי מייננת עלולה לגרום למגוון רחב של בעיות בריאות שונות, החל ממערכת חיסון חלשה יותר ועד לעייפות כרונית, בעיות במערכת העיכול וכדומה. אנו בחברת א.מ.נ מתמחים בתחום של קרינה אלקטרומגנטית ונהנים מניסיון של יותר מ- 20 שנה בתחום. אנו מספקים בדיקות רמת קרינה ואומדן קרינה ומחזיקים בכל ההיתרים הדרושים מטעם המשרד להגנת הסביבה.

אומדן קרינה ממתקני חשמל

אומדן קרינה ממתקני חשמל – מי בכלל זקוק לכך?

קודם כל, כדאי לדעת כי בשנת 2006 יצא חוק הקרינה הבלתי מייננת, הקבע כי אף גורם לא רשאי להקים מקור קרינה ללא היתר הקמה מתאים. מדובר על הקמה של מתקני חשמל שונים, חדרי שנאים וכדומה. על מנת לקבל את ההיתר הדרוש, יש צורך להגיש לרשות המקומית חוות דעת מקצועית, אשר מספקת אומדן של רמת הקרינה הצפויה להיפלט ממתקן החשמל המדובר. ההמלצה של היום היא לתכנן מראש מתקני חשמל חדשניים, אשר גורמים לחשיפה ממושכת ממוצעת של עד שני מיליגאוס קרינה. נכון להיום, הרשויות מטפלות במתקני חשמל, אשר גורמים לחשיפה ממוצעת של יותר מ-4 מיליגאוס. כדאי לדעת כי המשרד להגנת הסביבה פועל במטרה למזער למינימום ההכרחי את רמת הקרינה הנפלטת ממתקני החשמל השונים הפזורים בכל רחבי הארץ. המטרה היא כמובן להקטין את חשיפת הציבור הכללי לקרינה אלקטרומגנטית ולצמצם את השטחים שחלים בהם מגבלות בניה שונות בשל רמות הקרינה הגבוהות במקום.

מהי החשיבות של אומדן קרינה ממתקני חשמל?

חשוב להבין כי כל מי שמעוניין להקים מתקן חשמל המצוי בתוך מבנה, חייב לתכנן מראש את המיקום המדויק שלו, על מנת לעמוד בכל התקנות והנהלים המתאימים. המטרה היא כמובן למנוע את החשיפה של העובדים או העוברים במקום לרמות מסוכנות של קרינה, על מנת לשמור על בריאותם. באמצעות אומדן קרינה ניתן לבחון את מתקן החשמל המתוכנן ולהבין מהי רמת הקרינה שהוא עתיד לפלוט לסביבה שלו. המטרה היא לוודא כי המתקן המתוכנן לא עתיד לפלוט כמות קרינה הגבוהה מעל הסף המותר בחוק.

אנו בחברת א.מ.נ נהנים מניסיון רב שנים בתחום הקרינה. אנו מבצעים שירותי אומדן קרינה ממתקני חשמל, במטרה לאפשר לכל אחד לתכנן מתקני חשמל העומדים בתקנים ובהנחיות הרלוונטיות. סימולציית הקרינה שלנו מתבצעת באמצעות תוכנת סימולציה משוכללת וחדשנית, המספקת תוצאות מדויקות ומאומתות. אנו מספקים שירותי ייעוץ, תכנון ומפרט תכני ואף מכינים בקשות להיתר הקמה למשרד להגנת הסביבה. לפרטים נוספים, צרו קשר.