בדיקת קרינה ביתית – מהי חשיבותה?

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המילה "קרינה"? סביר מאד כי לכם עולים הקשרים שליליים שרובם נוגעים לפגיעה בבריאות. ואכן, הקרינה סובלת מיחסי ציבור לא ממש מחמיאים, וגם בצדק. גם אתם, הייתם שמחים ליהנות מחלל מגורים ועבודה הנקי מקרינה. בפועל, מדובר על משאלה מעט נאיבית, בטח בעת שאורח החיים שלכם נשען על טכנולוגיה מתקדמת ועל שימוש במניפה רחבה של מוצרי חשמל.

כשמדברים על קרינה, מדברים על שני סוגים:

  • קרינה רדיואקטיבית המוכרת גם כקרינה מייננת
  • קרינה אלקטרומגנטית המוכרת גם כקרינה לא מייננת

חשיפה בלתי נמנעת לקרינה – מה חשוב לדעת?

בעולם אוטופי, שאלת הקרינה במבנה המגורים כלל לא הייתה מעסיקה אתכם. בפועל, מאחר ואתם עושים שימוש בשלל מכשירי חשמל, הרי שעליכם לקבל את הקרינה כ"תוצר נלווה". חשוב מאד להבין מהי השפעתה של הקרינה על בני הבית ועד כמה היא מזיקה.  

בדיקת קרינה ביתית הופכת את חוסר הודאות – לוודאות. רבים רוצים לדעת מהי רמת הקרינה שבביתם – במקום בו הם מטפחים חיים ומגדלים ילדים. פליטת הקרינה אמנם בלתי נמנעת, אך בהחלט חשוב לדעת האם מדובר על רמות קרינה סבירות, או על כאלו שיכולות להזיק. 

שוברים את המיתוס: "אני מדבר פחות באייפון כדי להפחית קרינה"

אם יש משהו מסוכן יותר מהקרינה בעצמה, הוא הידע החלקי (ולעתים גם השגוי) שיש לאנשים על קרינה. בעת שאתם לא יודעים היכן טמונה הסכנה, אתם לא יכולים להימנע ממנה. רבים סבורים כי עיקר הבעיה הוא במכשירים הניידים ושמהם נפלטת הקרינה. כתוצאה מכך, הם מפחיתים את השיחות הטלפוניות, ומעדיפים תקשורת באמצעות התכתבות דרך המחשב הנייד. מה שהם לא יודעים הוא שגם הנתב האלחוטי פולט קרינה. 

אז מה חשוב לדעת? ראשית, יש לנפץ את המיתוס הנפוץ כי רק מכשירים ניידים פולטים קרינה. למעשה, הקרינה היא בת בית אצלכם בבית, גם אם אתם לא רואים אותה. כל מוצר חשמלי שמשרת אתכם ותורם לאיכות החיים שלכם, גם סובל מתופעת לוואי – הקרינה. מכונת הכביסה, המחשב האישי, המיקרוגל והתנור – כולם פולטים קרינה. בדיקת קרינה ביתית כאמור, מודדת את רמות הקרינה וקובעת האם מדובר על רמות סבירות או חריגות. 

בדיקת קרינה ביתיתטיפים חשובים שכדאי גם לכם להיצמד אליהם:

  • הפחיתו משמעותית שימוש במוצרי חשמל לא חיוניים
  • חיסכון בצריכה חשמלית מפחית קרינה וגם חוסך לכם כסף
  • הוציאו מחדרי השינה מכשירי חשמל לא נחוצים 
  • תנו עדיפות למכשירי חשמל חדשים שפולטים פחות קרינה

עם מי יש לבצע בדיקת קרינה?

בדיקת קרינה ביתית יש לבצע אך ורק עם חברה מיומנת, מקצועית ובעלת ניסיון. אנחנו ב"א.מ.נ", מספקים שירות כבר מעל לשני עשורים בתחום בדיקות קרינה. כל בדיקה שאנו מבצעים עומדת בתקנים המחמירים ביותר, תוך שימוש בציוד מדידה איכותי ומתקדם. לפרטים נוספים ולתיאום בדיקה, מוזמנים ליצור עימנו קשר  בטלפון 09-7439917