אורח בלתי רצוי: איך מתמודדים עם גז הראדון?

אורח בלתי רצוי: איך מתמודדים עם גז הראדון?

אחת המנטרות שלפיהן אנשים חיים, היא שצריך למצוא את הטוב בכל דבר בחיים. מדובר על דרך חיים בריאה לכל הדעות, אך מסתבר כי לא תמיד ניתן לחיות דרכה. גז הראדון, הוא בדיוק מסוג הדברים שלא ניתן לייחס להם אף לא דבר טוב אחד.

גז ראדון בדירות מגורים לא רק שלא ישפיע לטובה, אלא להפך: ריכוז גבוה שלו עתיד לפגוע בכם וביקרים לכם מכל.

במדינות המתקדמות, ביניהן גם ישראל, ישנה חקיקה ברורה שבאה להסדיר את ריכוז הגז האפשרי במבנה. סטייה מהריכוז המומלץ, נחשבת למסוכנת ובה יש לטפל. רק בדיקה יסודית, כמו זו שאנו מציעים, תוכל לבדוק מהו ריכוז הגז אצלכם בדירה ובהתאם יהיה ניתן לשדך פתרון למצב.

"למה דחוף לעשות בדיקה? אם אריח גז כבר אקרא לכם"

רבים סבורים כי הם יכולים להריח את הגז, ובהתאם להחליט אם לפעול או לא. בפועל, לגז הראדון חוקים משלו וגם תכונות משלו. גז הראדון מציב אתגר ממשי, זאת מאחר והוא נטול צבע וריח.

המון פעמים ישנה המלצה לגלות עירנות לריחות מחשידים, אך במקרה הזה העירנות שלכם לא תסייע. הדרך היחידה לבדוק האם ישנו ריכוז גבוה של גז ראדון בדירות מגורים, היא בדיקה מקצועית, מקיפה ויסודית.

הקשר בין בדיקת גז ראדון בדירות מגורים ובין הבריאות שלכם

תוכלו להמר על המון דברים. על הבריאות שלכם? לא תהיו מוכנים להמר, וגם בצדק.

ככל שתבצעו את הבדיקה מהר יותר, כך יהיה ניתן לצמצם את היקף החשיפה שלכם ושל בני המשפחה לגז. לא ניתן לייחס לגז הראדון תכונה אחת טובה, אך כן המון תכונות מזיקות שעלולות לפגוע בבריאות שלכם. חשיפה ממושכת (בדירות מגורים מדובר על חשיפה בלתי נמנעת), יכולה לגרום לפגיעה בבריאות שלכם!

מדוע נוכחות גז הראדון צריכה בכלל להטריד אתכם? החשש הגדול הוא שבמעמד התפרקות הגז, אותם חלקיקים קטנטנים יעשו דרכם אל הריאות. אותם חלקיקים עלולים לגרום לסרטן הריאות.

חשוב לדעת: התפרצות המחלה לא תמיד מופיעה בטווח הקצר, אלא שמדובר על נזקים בריאותיים שיכולים להופיע כעבור שנים מרגע החשיפה. גז הראדון הוא גז מסרטן, ואין לו מקום בדירה שלכם!

"איך הצליח בכלל לחדור גז ראדון לדירה שלי?"

אתם לא אשמים, וזה הדבר הראשון שחשוב שתדעו. הלקאה עצמית מיותרת, אך פעולה מיידית – מבורכת! אתם לא אלו שזימנו את הגז אל הבית, ובפועל, אין באמת דבר שהייתם יכולים לעשות בכדי למנוע אותו.

הדבר היחיד שאתם כן יכולים לעשות הוא לבדוק את הריכוז שלו – איתנו. ישנם מספר גורמים המשפיעים על נוכחות הראדון, וחשוב שגם אתם תהיו מודעים להם:

  • מזג האוויר – מאחוזי הלחות ועד הטמפרטורות
  • חומרי הבנייה באמצעותם נבנו הבניין והדירה
  • איכות האיטום שבדירה או בבית צמוד הקרקע

"אתם ממליצים לבצע את הבדיקה גם במחסן?"

התשובה שלילית. גם אם יש לכם מחסן שאתם מוציאים ומכניסים ממנו דברים דרך קבע, אין באמת סיבה לבצע בו בדיקה. ההמלצה החד משמעית שלנו היא לבצע בדיקת גז ראדון בדירות מגורים.

הסיבה היא שבדירה אתם נמצאים שעות רבות, והחשיפה הממושכת היא זו שמגלמת בתוכה את הסיכון הפוטנציאלי.

אנחנו בחברת "א.מ.נ", חותמים בימים אלו פעילות ענפה של 20 שנים! השירות המקצועי שאנו מציעים רלוונטי למגזר הפרטי והעסקי. אנו מתחייבים על בדיקות מקצועיות המבוססות על ידע רב, רזומה עשיר ומיכשור מתקדם. זיכרו: גז הראדון הוא גז מסרטן! תאמו איתנו עוד היום בדיקה בדירה שלכם.